SSK erkkari












Tulokset

Näyttelyn rotukohtaiset ja BIS-tulokset: tältä Showlinkin sivulta

NÄYTTELYN KAUNEIN KÄYTTÖLUOKAN KOIRA

1. bourbonnaisinseisoja
Freckle Du Rocher Des Jastres
C.I.B C.I.E POHJ&FI&SE&NO&EE&LV& LT&BALT&HU MVA EE JMVA JV-11 PMV-11 FRJV-11 MV-12 HEW-12 V-12 MV-13 V-13 V-16 PMV-17
Om. Minna & Veli-Pekka Rasinpää Nurmo

2. karkeakarvainen saksanseisoja
Rikurovan Fleur
C.I.B C.I.E POHJ&FI&SE&NO MVA
Om. Toni Salmela & Piia Humminen Kälviä

3. lyhytkarvainen saksanseisoja
Ylisakian Alcapone
FI MVA HEW-17
Om. Emmi Katajamäki & Asko Löfgren Tikkala

4. weimarinseisoja, pitkäkarvainen
Qasida's Ag Special Gift
Om. Johanna Fagerström Tammisaari

muut rotunsa parhaat käyttöluokan koirat:
lyhytkarvainen unkarinvizsla Kallioalanteen Rosamunda Om. Heli Visti Helsinki
karkeakarvainen unkarinvizsla Zöldmáli Ákos Om. Mikko Savioja & Minna Savioja Seinäjoki
bretoni J De Passemarais Om. Päivi Reiman Kerava & Sanna Aalto Pilpala
pitkäkarvainen saksanseisoja Ben Vom Angerln Om. Arttu Hakanpää
isomünsterinseisoja Korpiaallon Shine Om. Arto Kankkunen Kuopio
tsekinseisoja Una Venaticus Major Om. Terttu Suhonen & Simo Suhonen
weimarinseisoja, lyhytkarvainen Metsätien Pyry Om. Jan Hainari-Maula Helsinki

NÄYTTELYN PARAS LIIKKUJA

1. italianseisoja
Heinäaron Cin Cin
LT MVA LTV-18
Om. Tuula Frilander Helsinki & Teija Kuusisto Urjalankylä

2. lyhytkarvainen unkarinvizsla
Riistavaaran Valo
HEJW-10 JV-10 EEJV-11 V-14
Om. Annika Korhonen Marjovaara

3. bourbonnaisinseisoja
Canine Dollaloddi
C.I.E FI JVA EE&LV&NO& LT&DE(VDH)&BALT&RU MVA V-11 LTJV-11 LVV-13-15 SEV-15 BALTV-12-13-14 EUV-15 HeW-11-13-15-16 TLNW-12-14 RIGAW-15 DEV-17 MV-17 EEJV-11 EEV-11-15-18 EEVV-18
Om. Marjo Viinikka Kauhava

4. pitkäkarvainen saksanseisoja
Conner V.D. Klosterwiese
Om. Arttu Hakanpää

muut rotunsa parhaat liikkujat:
lyhytkarvainen saksanseisoja Nigel Oberon Haus Om. Tom Walle & Mari Tikka Lohja
karkeakarvainen saksanseisoja Rikurovan Iira Om. Pia Haarala & Juho Haarala Pattijoki
karkeakarvainen unkarinvizsla Tangrams Mimosa Om. Lea Laitinen Untamala
auvergnenseisoja Wildjane's Clos Del'echo Chinon Om. Janette Bergsten & Kirsti Bergsten Espoo
sininenpicardienspanieliRosagrus Imperio Om. Jessica Putkonen Haapakoski & Tytti Kankaanpää Ylistaro As
bretoni Jarlein Simply The Best Om. Leila Aho Yppäri
korthalsingriffoni Openbays Carmen Om. Anu Bask Espoo
pont-audemerinspanieli Westgrove Coupe Gambardella Om. Pauliina Harju Tampere
pienimünsterinseisoja Pyynikin Herbert Om. Elina Kallio Tampere
spinone Fragola Tempesta Dineve Om. Pia Haarala & Juho Haarala Pattijoki
tsekinseisoja Wanda Rosa Venaticus Major Om. Terttu Suhonen & Simo Suhonen
weimarinseisoja, lyhytkarvainen Greygem Aura Om. Jani Kähärä Sahalahti
weimarinseisoja, pitkäkarvainen Ora Rotundo Bellona Om. Sini Vedenoja & Meeri Pantti Piehinki
burgosinseisoja Heinäaron Mi Amor Om. Anri Vartiainen Riihimäki

TOTTELEVAISUUSKILPAILUN TULOKSET

NUO-luokka
1. karkeakarvainen saksanseisoja
Sansas Benjen
Om. Maaninka Jorma, ohjaaja Nikander Sara
NUO 1, 98 pist.

2. lyhytkarvainen saksanseisoja
Pimiän Vaihtaja
Om./Ohj. Laitinen Juho
NUO 2, 76 pist.

AVO-luokka
1. isomünsterinseisoja
Riekkotokan Ava
Om./Ohj. Tanskanen Marika
AVO 1, 116 pist.

AMPUMAKILPAILUN TULOKSET

YLEINEN
1. Matti Eloranta 37p.
2. Arttu Hakanpää 37p. (hutit ratkaisi)
3. Sakari Mattila 35p.
Keimo Ketvell, Antti Mukari 33p.
Antti Wallius 28p.
Mika Tyynismaa 27p.
Petri Saarenpää 26p.
Jani Tyynismaa 24p.
Ari Hynynen 23p.
Mikko Hirvikoski 20p.

NAISET
1. Anne Tölli 31p.

YLI 50 VUOTIAAT
1. Joni Heikkinen 33p.